SP3 W AKCJI "POLA NADZIEI"

"Nadzieja przychodzi do człowieka

wraz z drugim człowiekiem."

- Dante Alighieri

W sobotę i w niedzielę 20 i 21 kwietnia 2024 r. już po raz siedemnasty na ulicach Nysy zakwitły "Żonkile Nadziei". Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei", której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych oraz pozyskiwanie funduszy na działalność hospicjum.

Wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz Stowarzyszenie Auxilium "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie". Kwesty odbyły się przed i po niedzielnych mszach świętych przy Kościele p.w.św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie. Każdy mógł wrzucić do puszki dowolny datek, w zamian otrzymał żółtego żonkila - kwiatka, który jest symbolem życia, nadziei. Uczniowie kwestujący pod opieką nauczycieli wykazali się wrażliwością na potrzeby innych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

pola nadziei1

pola nadziei2