Odwiedzamy stolicę Japonii - Tokio

lp77

Odwiedzamy stolicę Japonii - Tokio

Podczas listopadowej lekcji geografii na temat Japonii, uczniowie klasy ósmej zobaczyli panoramę Tokio z lotu ptaka oraz dzielnicę Shiodome, a wszystko dzięki zakupionym w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości", okularom VR. Uczniowie obejrzeli m.in. lasy cedrowe w pobliżu góry Fuji i rafę koralową u wybrzeży wysp. W części lekcji dotyczącej zagrożeń naturalnych poznali budowę wulkanu oraz mogli zaobserwować skutki trzęsienia ziemi i tsunami z 2011 r. Uczniowie mieli takżę okazję poznać kulturę i zwyczaje Japonii „uczestnicząc” m.in. w japońskim weselu i ceremonii Mamemaki oraz zwiedzając buddyjski cmentarz. Wykorzystanie technologii VR to świetny sposób na poznanie świata. W oceanie co prawda nie popływamy, ale dzięki goglom i widokowi 360° będziemy mogli poczuć się, jakbyśmy byli w miejscach, których być może nigdy nie będzie nam dane odwiedzić.

Wirtualna wycieczka to również metoda na sprawdzenie różnych miejsc i przekonanie się, czy na pewno chcemy je zobaczyć w „realu”.

lp5

lp4