Udział w warsztatach Baltie

baltie2024

Udział w warsztatach Baltie Web

czwartek 11 kwietnia 2024 roku uczeń Jakub Dereń wraz z Panią Agnieszką Kret uczestniczyli w warsztatach pt.: "Seminarium z lekcją pokazową Baltie Web i jak wziąć udział w konkursie Baltie 2024", które zorganizował twórca programu Baltie, Pan  Bohumír Soukup we współpracy z Wydziałem Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Pan Bohumír Soukup to czeski inżynier, który jest autorem całego pakietu narzędzi SGP (Soukup Graphic Programming), które służą do nauki programowania. Baltie to środowisko edukacyjne dla dzieci oraz młodzieży w wieku 4-19 lat, które uczy programowania i rysowania.

W warsztatach uczestniczyli również uczniowie wraz z nauczycielami informatyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej Nyskiej oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niwnicy.

Dziękujemy za zaproszenie oraz  dawkę kreatywnego i samodzielnego myślenia.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym „Baltie 2024”.  To doskonała okazja do rozwijania swoich umiejętności i poszerzania horyzontów w dziedzinie informatyki.

Swój udział w konkursie można zgłaszać nauczycielowi informatyki.